Jak recyklingować części rowerowe?

Niezależnie od tego, czy Twój rower nie jest już potrzebny, czy wymieniasz część, dobrą wiadomością jest to, że różne części rowerowe nie muszą trafiać na wysypisko. Dowiedz się, które przedmioty można poddać recyklingowi i/lub ponownie wykorzystać. Wierzcie lub nie, ale bardzo łatwo jest oddać lub poddać recyklingowi całe rowery, w zależności od ich stanu. Części nadające się do recyklingu to dętki, opony, kaski i ramy roweru.

Jak poddać recyklingowi opony rowerowe

Opony rowerowe są wykonane z wytrzymałej gumy i można je łatwo przetworzyć na coś nowego. Jeśli nie czujesz się na tyle kreatywny, aby samemu spróbować zmienić przeznaczenie opon rowerowych (byłby z nich dobry pasek!), zalecamy zabranie ich do lokalnego centrum wulkanizacyjnego lub http://www.velorim.co.uk/localcenters/find. Opony można podzielić na materiały składowe. Wyprodukowana guma, stal i włókno będą wysyłane do różnych miejsc docelowych. Twoje opony (i dętki też!) mogą posłużyć dalej jako podłoga, materiały budowlane i izolacja.

Jak poddać recyklingowi dętki rowerowe

Bardzo łatwo jest odrzucić dętki jako coś, co powinno zostać wyrzucone do kosza, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że są one częścią, którą prawdopodobnie najczęściej wymieniasz. Jednak nie musi tak być, ponieważ można je poddać recyklingowi! Jednym z najlepszych sposobów na recykling dętek rowerowych jest przekazanie ich firmom takim jak https://www.cycleofgood.com, które zamienią dętki w modne portfele i torebki. Każdy grosz zebrany przez Cycle of Good przeznaczany jest na rozwój społeczności Malawi.

Jak poddać recyklingowi ramy rowerowe

Ramy rowerowe są często wykonane z różnych materiałów. Obejmuje to aluminium, włókno węglowe i tytan. Po rozbiciu można je sprzedać na złomowiskach. Po przyjęciu przez złomowisko ramy są rozkładane, a ich materiały rozdzielane według rodzaju. Są one następnie sprzedawane, a tym samym dalej przetwarzane. Firmy zajmujące się usuwaniem śmieci, takie jak https://www.1800gotjunk.com/us_en/what-we-take/bicycle-removal, mogą nam w tym pomóc.

Jak poddać recyklingowi łańcuchy rowerowe

Jeśli łańcuch rowerowy jest zużyty i zardzewiały, pierwszą rzeczą, którą zalecamy, jest próba jego wyczyszczenia. Najpopularniejszym przeznaczeniem łańcuchów rowerowych jest przekształcenie ich w projekty artystyczne i rzemieślnicze lub przekazanie ich komuś, kto to zrobi. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, potrzebuje inspiracji, jak zmienić przeznaczenie łańcuchów rowerowych, polecamy ten artykuł –https://theverybesttop10.com/reuse-bicycle-chains/. Można z nich zrobić ramki do zdjęć, świeczniki i podstawki!

Inne części rowerowe nadające się do recyklingu

Prawie wszystkie elementy roweru można poddać recyklingowi. Niezależnie od tego, czy są one ponownie wykorzystywane, czy rozkładane na materiały składowe, cały Twój sprzęt, w tym klocki hamulcowe i kaski, można poddać recyklingowi. Jeśli jesteś użytkownikiem roweru elektrycznego, nie martw się! Istnieje również sposób na recykling baterii roweru – https://discerningcyclist.com/electric-bikes-information-faq/.

Jak poddać recyklingowi kaski rowerowe

Zamiast marnować swój stary kask lub wysyłać go na wysypisko śmieci, zalecamy zmianę jego przeznaczenia. Można przekazać go lokalnym służbom ratunkowym lub zamienić kasku w donicę. Jeśli Twój kask jest nadal w dobrym stanie, ale po prostu już go nie potrzebujesz, wyszukaj w Google, czy jakieś lokalne usługi 1) przyjmują darowizny na kask, czy 2) szukają kasków do wykorzystania w ćwiczenia szkoleniowe. Jeśli Twój kask ma więcej niż 3 lata, nie zalecamy przekazywania go na cele charytatywne, ponieważ musi on być wystarczająco bezpieczny, aby inni mogli go używać. Stare kaski można z łatwością zamienić w piękne donice do ogrodu. To bardzo fajny sposób na dodanie niewielkiego rowerowego akcentu do Twojego ogrodu.

odzież rowerowa z recyclingu

Shopping Cart