#ResponsibleCycling

Jak recyklingować części rowerowe?

Niezależnie od tego, czy Twój rower nie jest już potrzebny, czy wymieniasz część, dobrą wiadomością jest to, że różne części rowerowe nie muszą trafiać na wysypisko. Dowiedz się, które przedmioty można poddać recyklingowi i/lub ponownie wykorzystać.

17 sposobów na bycie bardziej ekologicznym rowerzystą

Jeżeli idea #responsiblecycling jest Ci bliska to poniższe porady jak być rowerzystą eco-friendly są obowiązkowe – przeczytaj, zapamiętaj, stosuj i zachęcaj do stosowania swoich znajomych.

10 prostych kroków do zrównoważonej garderoby

Jeżeli myślisz, że kompletowanie Twojej garderoby odpowiedzialnie i z troską o środowisko jest skomplikowaną i kosztowną sprawą to się mylisz! Poniżej znajdziesz 10 prostych kroków do tego żeby Twoja szafa odzwierciedleniem zrównoważonej garderoby.

Jak prać ubrania sportowe ekologiczne?

Jeżeli kochasz ćwiczyć i wykorzystujesz techniczną odzież sportową koniecznie musisz zapoznać się z poniższymi poradami jak dbać o nią w praniu. Jest to tym bardziej ważne, ponieważ sam proces prania bardzo wpływa na nasze środowisko. Postępując według poniższych zasad będziesz dbać o środowisko i zapewnisz sobie, że Twoje ubrania treningowe na długo zachowają swoje właściwości.

Ile butelek PET potrzeba do wyprodukowania koszulki?

W latach 70. w Stanach Zjednoczonych opracowano technologię, która po dziś dzień pozwala otrzymywać włókno poliestrowe z przemielonych butelek. Co ciekawe, jest to włókno wysokiej jakości. Materiał ten może posłużyć do produkcji przeróżnych elementów garderoby i przedmiotów codziennego użytku, również odzieży ekologicznej.

Czy jesteś odpowiedzialnym kolarzem/kolarką?

Ekologia to kwestia codziennych wyborów i małych rzeczy, które składają się na ogromny efekt. Jeżeli tu jesteś to zapewne kochasz jeździć na rowerze i zależy ci na środowisku. Poniżej znajdziesz kilka pytań, na które odpowiedzi pomogą Ci ocenić jak bardzo odpowiedzialny/na jesteś i podpowiedzą jak wspólnie możemy zadbać o naszą piękną planetę.

Odpowiedzialna firma

Yellow to marka, która wyrosła z pasji do sportu i troski o naszą kochaną planetę. Co robimy na co dzień? Budujemy kulturę dbania o nasze środowisko poprzez sport. Nasze decyzje, projekty, produkty zaczynają się zawsze od tej misji.

odzież z recyklingu

Wpływ mody na środowisko

Czy wiesz, że co 1 sekundę na wysypiska śmieci trafia ciężarówka pełna ubrań a każda rodzina w krajach rozwiniętych wyrzuca średnio 30 kg odzieży rocznie? Są tam też Twoje koszulki i BIBsy kolarskie. Według naukowców tylko przemysł paliwowy truje bardziej niż moda.* To bardzo smutna i jednocześnie przerażająca informacja, ale niestety nie ostatnia zła dla naszej planety.

Dlaczego merino?

Jeżeli jesteś osobą aktywną, lubisz się ruszać, uwielbiasz przyrodę i świeże powietrze to jest duże prawdopodobieństwo, że słyszałeś/łaś o wełnie Merino. Poniżej dzielimy się z Tobą kilkoma faktami o Merino, ponieważ zakochaliśmy się w niej i postanowiliśmy przygotować kolekcję koszulek rowerowych merino.

Znajdź swój sposób na bycie EKO

Czy wiesz, że tylko przemysł paliwowy truje bardziej niż moda a co 1 sekundę na wysypisko trafia śmieciarka pełna ubrań?

Co możemy zatem zrobić żeby chronić naszą kochana planetę przed powiększaniem olbrzymiej góry nowych rzeczy-śmieci na wysypiskach?

Shopping Cart