#ResponsibleCycling

17 sposobów na bycie bardziej ekologicznym rowerzystą

Jeżeli idea #responsiblecycling jest Ci bliska to poniższe porady jak być rowerzystą eco-friendly są obowiązkowe – przeczytaj, zapamiętaj, stosuj i zachęcaj do stosowania swoich znajomych.

10 prostych kroków do zrównoważonej garderoby

Jeżeli myślisz, że kompletowanie Twojej garderoby odpowiedzialnie i z troską o środowisko jest skomplikowaną i kosztowną sprawą to się mylisz! Poniżej znajdziesz 10 prostych kroków do tego żeby Twoja szafa odzwierciedleniem zrównoważonej garderoby.

Jak prać ubrania sportowe ekologiczne?

Jeżeli kochasz ćwiczyć i wykorzystujesz techniczną odzież sportową koniecznie musisz zapoznać się z poniższymi poradami jak dbać o nią w praniu. Jest to tym bardziej ważne, ponieważ sam proces prania bardzo wpływa na nasze środowisko. Postępując według poniższych zasad będziesz dbać o środowisko i zapewnisz sobie, że Twoje ubrania treningowe na długo zachowają swoje właściwości.

Ile butelek PET potrzeba do wyprodukowania koszulki?

W latach 70. w Stanach Zjednoczonych opracowano technologię, która po dziś dzień pozwala otrzymywać włókno poliestrowe z przemielonych butelek. Co ciekawe, jest to włókno wysokiej jakości. Materiał ten może posłużyć do produkcji przeróżnych elementów garderoby i przedmiotów codziennego użytku, również odzieży ekologicznej.

Czy jesteś odpowiedzialnym kolarzem/kolarką?

Ekologia to kwestia codziennych wyborów i małych rzeczy, które składają się na ogromny efekt. Jeżeli tu jesteś to zapewne kochasz jeździć na rowerze i zależy ci na środowisku. Poniżej znajdziesz kilka pytań, na które odpowiedzi pomogą Ci ocenić jak bardzo odpowiedzialny/na jesteś i podpowiedzą jak wspólnie możemy zadbać o naszą piękną planetę.

Odpowiedzialna firma

Yellow to marka, która wyrosła z pasji do sportu i troski o naszą kochaną planetę. Co robimy na co dzień? Budujemy kulturę dbania o nasze środowisko poprzez sport. Nasze decyzje, projekty, produkty zaczynają się zawsze od tej misji.

Wpływ mody na środowisko

Czy wiesz, że co 1 sekundę na wysypiska śmieci trafia ciężarówka pełna ubrań a każda rodzina w krajach rozwiniętych wyrzuca średnio 30 kg odzieży rocznie? Są tam też Twoje koszulki i BIBsy kolarskie. Według naukowców tylko przemysł paliwowy truje bardziej niż moda.* To bardzo smutna i jednocześnie przerażająca informacja, ale niestety nie ostatnia zła dla naszej planety.

Dlaczego merino?

Jeżeli jesteś osobą aktywną, lubisz się ruszać, uwielbiasz przyrodę i świeże powietrze to jest duże prawdopodobieństwo, że słyszałeś/łaś o wełnie Merino. Poniżej dzielimy się z Tobą kilkoma faktami o Merino, ponieważ zakochaliśmy się w niej i postanowiliśmy przygotować kolekcję koszulek rowerowych merino.

Znajdź swój sposób na bycie EKO

Czy wiesz, że tylko przemysł paliwowy truje bardziej niż moda a co 1 sekundę na wysypisko trafia śmieciarka pełna ubrań?

Co możemy zatem zrobić żeby chronić naszą kochana planetę przed powiększaniem olbrzymiej góry nowych rzeczy-śmieci na wysypiskach?

Shopping Cart