Jakość najwyższej klasy – Odzież ekologiczna

ubrania rowerowa najwyższej jakości wyprodukowane w polsce

Jakość jest dla nas kluczowa – odzież kolarska

Zachęcamy do wybierania odzieży bardzo dobrej jakości i ich długiego używania ponieważ to jedna z fundamentalnych wartości Yellow.

Przejeżdżając tysiące kilometrów na szosie, szutrze, w mieście, w słońcu, w deszczu i z silnym wiatrem na własnej skórze przekonaliśmy jak istotne jest techniczne ubranie wysokiej jakości.

Jakość zastosowanych materiałów i ich właściwości jak termoregulacja, ochrona przed deszczem, wytrzymałość, niewątpliwie gwarantują ,że Twoja koszulka czy spodenki rowerowe nie skończą na wysypisku śmieci po jednym sezonie.

Jeżeli wybierzesz odzież kolarska dobrej jakości z pewnością będziesz je nosić dłużej i nie będziesz musieć co roku kupować nowego. Wyobraź sobie, że co jedną sekundę na wysypisko śmieci trafia śmieciarka pełna ubrań a używanie koszulki 9 miesięcy dłużej zmniejsza jej wpływ na środowisko nawet o 30%

Dbając o naszą kochaną planetę i chcąc zapewnić Ci maksymalny komfort i parametry techniczne nie tylko sięgnęliśmy po materiały topowych światowych producentów, ale poszliśmy krok dalej. W Yellow nie uznajemy półśrodków i do produkcji naszej odzieży wykorzystujemy starannie wyselekcjonowane materiały w 100% przyjazne środowisku.

M.I.T.I. Green Soul

M.I.T.I. to światowy lider w produkcji materiałów technicznych dla sportowców zaopatrujący topowe światowe marki kolarskie. Wykorzystywane przez Yellow materiały z linia Green Soul (koszulki kolarskie, spodenki kolarskie) przygotowane zostały w 100% z poużytkowych przędzy poliestrowych i posiadają certyfikaty Bluesign® , Oeko-tex class I oraz GRS (Global Recycled standards).

Materiały Green Soul wykorzystywane w Yellow spełniają najwyższa wymogi sportowej odzieży technicznej:

 • odporność na przecieranie się,
 • odprowadzanie wilgoci,
 • termoregulacja,
 • ochrona UV,
 • 4-stronna rozciągliwość,

ZERO WIND

ZERO WIND to włoska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakość technicznych (kurtki kolarskie) materiałów sportowych zapewniających ochronę przed deszczem, zabezpieczenie przed wiatrem oraz idealne odprowadzanie wilgoci dzięki BIO-WR Technology

Wykorzystywane przez nas w materiały z tą technologią przygotowane zostały w 100% z ponownie przetworzonych butelek PET.

Wełna Merino State

Wełna Merion pochodzi oryginalnie z Nowej Zelandii gdzie tamtejsze owce żyjąc w ekstremalnych warunkach pogodowych (temperatury wahające się pomiędzy 40°C a -30°C!) wykształciły okrycie o absolutnie unikalnych właściwościach.

Właśnie z Nowej Zelandii importujemy wełnę marki Merino State, która powstała specjalnie z myślą o wydajności, przedłużonej trwałości oraz wygodzie (koszulka kolarska merino).

Materiały Merion State zapewniają:

 • komfort termiczny,
 • skuteczne absorbowanie i odprowadzanie wilgoci,
 • oddychalność i przewiewność,
 • niwelowanie nieprzyjemnych zapachów,
 • miękkość i delikatność w dotyku,
 • łatwość pielęgnacji ubrań,

Wełna Merino State jest materiałem w 100% naturalnym i bez problemu ulega biodegradacji.

Zamki My Zip Green Collection

Zamki to bardzo ważny element odzieży rowerowej dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z jednym z wiodących producentów suwaków – My Zip, który przygotował linię Green Collection.


Kolekcja zamków wykorzystywana przez Yellow wykonana jest w 100% ze recyklingowego nylonu – od zębów, przez taśmę, po nicie i suwak. Zapewniają najwyższą jakość, długie lata użytkowania i gwarancje, że zapną się i otworzą w każdych warunkach.

Taśmy M.AR.C

M.AR.C to światowy lider w produkcji w produkcji technicznych, przeznaczonych do sportu taśm oraz materiałów sylikonowych. Firma dostarcza do produkcji odzieży Yellow kilka rodzajów taśm, które wykonane zostały w 100% z recyclingu i przetestowane przez setki tysięcy profesjonalnych i amatorskich sportowców.

Wykorzystywane przez nas taśmy działają w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach, zapewniając:

 • wygodę,
 • oddychalność,
 • kontrolowaną przyczepność,
 • wytrzymałość

Wkładki Elastic Interface

Wkładki to jeden z najważniejszych elementów odzieży kolarskiej. Elastic Interface produkuje najlepsze wkładki rowerowe na świecie. W kooperacji z firmą MITI w 2019 roku przygotowali linię ECO Performance Fabrics zapewniającą maksymalny komfort i wszystkie niezbędne właściwości techniczne. W naszych pierwszych modelach zastosowaliśmy model Wkładka Elastic Interface RP Force Hybrid pozwalający na 7 h komfortowej jazdy.

Wykorzystujemy najwyższe i najbardziej zaawansowane model firmy Elastic Interface gwarantujące:

 • niefarbowanie,
 • antybakteryjność,
 • dopasowanie do skóry,
 • odpowiednie zarządzanie wilgocią,
 • rozciągliwość

Nici AMANN

Aby skutecznie połączyć wszystkie nasze materiały potrzebowaliśmy wysokogatunkowych nici, które będą wykonane również w 100% z recyclingu. Dostarcza je firma AMANN specjalizująca się niciach szwalniczych i hafciarskich. Do produkcji odzieży Yellow wykorzystaliśmy produkty z linii Recycled.

Metki MAGAM

Metki wykonane w technologii tkackiej dostarcza lider oznakowania odzieży w Polsce, firma MAGAM. Stosowana w produkcji przędza pochodzi w 100% z recyclingu butelek (PET) i dostępna jest w podstawowych kolorach. Posiadają one certyfikat Oeko-tex oclass I.

sprawdź nasze produkty

https://yellow-cycling.pl/sklep-z-odzieza-kolarska/

Odzież kolarska

Odzież ekologiczna

Shopping Cart