Odpowiedzialna firma

foliopak yellow

Jesteśmy odpowiedzialną firmą

Yellow to marka, która wyrosła z pasji do sportu i troski o naszą kochaną planetę. Co robimy na co dzień? Budujemy kulturę dbania o nasze środowisko poprzez sport. To bardzo proste i ważne. Nasze decyzje, projekty, produkty zaczynają się zawsze od tej misji.

Yellow to sposób życia i sposób prowadzenia biznesu dlatego:

  1. zawsze wybieramy ekologiczne materiały

Materiały wykorzystywane przez sportowców mają określone parametry i właściwości. Główną cechą powinna być wysoka jakość i funkcjonalność. Dobierając materiały do naszych produktów wybieramy najlepsze światowe marki, które produkują dla nas materiały w 100% z recyclingu oraz z materiałów w 100% biodegradowalnych, takich jak wełna Merino. Od materiału głównego, przez nici i metki kończąc na wkładkach kolarskich. Wybierając takie produkty przyczyniasz się do zmniejszenia ilości plastiku który zalewa naszą planetę i stajesz się prawdziwie ekologicznym sportowcem.

  1. wspieramy lokalną produkcję

Wiele marek odzieżowych szyje w Bangladeshu czy Chinach gdzie na porządku dziennym jest naruszanie praw pracowników oraz skandalicznie niskie zarobki oscylujące w granicach 2-4 dolara dziennie. Szyjemy w Polsce co daje ci pewnoś, że Twoja koszulka czy spodenki zostały uszyte przez osoby pracujące w dobrych warunkach za godziwe wynagrodzenie. Lokalna produkcja zmniejsza również ślad węglowy związany z transportem towarów.

  1. pakujemy naprawdę ekologicznie

Ekologiczne pakowanie kojarzy się najczęściej z unikaniem plastiku. Badania naukowe pokazują jednak co innego (https://eko-logicznie.com/fakty-i-mity/). Piękny karton, ubranie zawinięte w papier, z których korzystają często producenci ubrań nie jest wcale ekologiczny. Negatywny wpływ produkcji papieru na środowisko jest znacznie większy niż produkcji opakowań plastikowych. Wykorzystywane przez nas opakowania w 100% z recyclingu mają 20 razy mniejszy ślad węglowy niż opakowania kartonowe. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z kilku torebek foliowych, w których zazwyczaj otrzymujesz nowe ubranie. Pamiętając o naszej planecie na pewno nie będzie Ci ich brakować 😊.

  1. zachęcamy do wybierania produktów bardzo dobrej jakości i ich długiego używania

Jeżeli wybierzesz ubranie dobrej jakości będziesz je nosić dłużej i nie będziesz musieć co roku kupować nowego a co za tym idzie nakręcać przemysłu odzieżowego, który już teraz jest drugą (po przemyśle paliwowym!) najbardziej trującą gałęzią światowej gospodarki. Wyobraź sobie, że używanie koszulki 9 miesięcy dłużej  zmniejsza jej wpływ na środowisko nawet o 30%.

  1. segregujemy odpady

Robimy to sami i bardzo gorąco zachęcamy wszystkich do bardzo uważnego zarządzania swoimi śmieciami. Segregacja odpadów to nie tylko chronienie środowiska naturalnego ale także sposób na oszczędności i drugie życie materiałów, które w ogromnych ilościach zostały już wyprodukowane. Śmieci wytwarzane przez nas każdego dnia to doskonałe źródło surowców wtórnych, czyli takich, które można wykorzystać ponownie do stworzenia wysokiej jakości odzież sportową 😊

Shopping Cart