Odpowiedzialna firma

ekologiczna odzież sportowa wykonana z recyclingu

Jesteśmy odpowiedzialną firmą

Yellow to marka (producent odzieży ekologicznej), która wyrosła z pasji do sportu i troski o naszą kochaną planetę. Co robimy na co dzień? Budujemy kulturę dbania o nasze środowisko poprzez sport. To bardzo proste i ważne. Nasze decyzje, projekty, produkty zaczynają się zawsze od tej misji.

Yellow to sposób życia i sposób prowadzenia biznesu dlatego:

  • wybieramy ekologiczne materiały

Materiały wykorzystywane przez sportowców mają określone parametry i właściwości. Główną cechą powinna być wysoka jakość i funkcjonalność. Dobierając materiały do naszych produktów wybieramy najlepsze światowe marki, które produkują dla nas materiały w 100% z recyclingu oraz z materiałów w 100% biodegradowalnych, takich jak wełna Merino. Od materiału głównego, przez nici i metki kończąc na wkładkach kolarskich. Wybierając takie produkty przyczyniasz się do zmniejszenia ilości plastiku który zalewa naszą planetę i stajesz się prawdziwie ekologicznym sportowcem.

  • wspieramy lokalną produkcję

Wiele marek odzieżowych szyje w Bangladeshu czy Chinach gdzie na porządku dziennym jest naruszanie praw pracowników oraz skandalicznie niskie zarobki oscylujące w granicach 2-4 dolara dziennie. Szyjemy w Polsce co daje ci pewnoś, że Twoja koszulka czy spodenki zostały uszyte przez osoby pracujące w dobrych warunkach za godziwe wynagrodzenie. Lokalna produkcja zmniejsza również ślad węglowy związany z transportem towarów.

  • pakujemy ekologicznie

Ekologiczne pakowanie kojarzy się najczęściej z unikaniem plastiku. Badania naukowe pokazują jednak co innego (https://eko-logicznie.com/fakty-i-mity/). Piękny karton, ubranie zawinięte w papier, z których korzystają często producenci ubrań nie jest wcale ekologiczny. Negatywny wpływ produkcji papieru na środowisko jest znacznie większy niż produkcji opakowań plastikowych. Wykorzystywane przez nas opakowania w 100% z recyclingu mają 20 razy mniejszy ślad węglowy niż opakowania kartonowe. Dodatkowo zrezygnowaliśmy z kilku torebek foliowych, w których zazwyczaj otrzymujesz nowe ubranie. Pamiętając o naszej planecie na pewno nie będzie Ci ich brakować.

  • zachęcamy do wybierania produktów bardzo dobrej jakości i ich długiego używania

Jeżeli wybierzesz ubranie dobrej jakości będziesz je nosić dłużej i nie będziesz musieć co roku kupować nowego a co za tym idzie nakręcać przemysłu odzieżowego. Obecnie jest on drugą (po przemyśle paliwowym!) najbardziej trującą gałęzią światowej gospodarki. Wyobraź sobie, że używanie koszulki 9 miesięcy dłużej  zmniejsza jej wpływ na środowisko nawet o 30%.

  • segregujemy odpady

Robimy to sami i bardzo gorąco zachęcamy wszystkich do bardzo uważnego zarządzania swoimi śmieciami. Segregacja odpadów to nie tylko chronienie środowiska naturalnego ale także sposób na oszczędności i drugie życie materiałów, które w ogromnych ilościach zostały już wyprodukowane. Śmieci wytwarzane przez nas każdego dnia to doskonałe źródło surowców wtórnych, czyli takich, które można wykorzystać ponownie do stworzenia wysokiej jakości odzież sportową.

producent odzieży ekologiczne

Shopping Cart