Jakość najwyższej klasy – Odzież kolarska

yellow_0033

Zachęcamy do wybierania odzieży kolarskiej bardzo dobrej jakości i ich długiego używania. To jedna z fundamentalnych wartości Yellow.

Przejeżdżając tysiące kilometrów na szosie, szutrze, w mieście, w słońcu, w deszczu i z silnym wiatrem przekonaliśmy się na własnej skórze jak istotne jest techniczne ubranie wysokiej jakości.

Jakość zastosowanych materiałów oprócz termoregulacji, ochrony przed deszczem, czy dopasowania do ciała gwarantuje także, że Twoja koszulka czy spodenki rowerowe nie skończą na wysypisku śmieci po jednym sezonie.

Jeżeli wybierzesz odzież kolarską dobrej jakości będziesz je nosić dłużej i nie będziesz musieć co roku kupować nowego a co za tym idzie nakręcać przemysłu odzieżowego. Wyobraź sobie, że co jedną sekundę na wysypisko śmieci trafia śmieciarka pełna ubrań a używanie koszulki 9 miesięcy dłużej zmniejsza jej wpływ na środowisko nawet o 30%

Jakość jest dla nas absolutnie kluczowa

Dbając o naszą kochaną planetę i chcąc zapewnić Ci maksymalny komfort i parametry techniczne nie tylko sięgnęliśmy po materiały topowych światowych producentów, ale poszliśmy krok dalej – starannie wyselekcjonowaliśmy materiały w 100% z recyclingu oraz w 100% biodegradowalne. W Yellow nie uznajemy półśrodków i do produkcji naszej odzieży wykorzystujemy w 100% materiały przyjazne środowisku.

M.I.T.I. Green Soul

M.I.T.I. to światowy lider w produkcji materiałów technicznych dla sportowców zaopatrujący topowe światowe marki kolarskie. Wykorzystywane przez Yellow materiały z linia Green Soul (koszulki kolarskie, spodenki kolarskie) przygotowane zostały w 100% z poużytkowych przędzy poliestrowych i posiadają certyfikaty Bluesign® , Oeko-tex class I oraz GRS (Global Recycled standards)

Materiały Green Soul wykorzystywane w Yellow spełniają najwyższa wymogi sportowej odzieży technicznej:

 • odporność na przecieranie się,
 • odprowadzanie wilgoci,
 • termoregulacja,
 • ochrona UV,
 • 4-stronna rozciągliwość,

ZERO WIND

ZERO WIND to włoska firma specjalizująca się w produkcji wysokiej jakość technicznych (kurtki kolarskie) materiałów sportowych zapewniających ochronę przed deszczem, zabezpieczenie przed wiatrem oraz idealne odprowadzanie wilgoci dzięki BIO-WR Technology

Wykorzystywane przez nas w materiały z tą technologią przygotowane zostały w 100% z ponownie przetworzonych butelek PET.

Wełna Merino State

Wełna Merion pochodzi oryginalnie z Nowej Zelandii gdzie tamtejsze owce żyjąc w ekstremalnych warunkach pogodowych (temperatury wahające się pomiędzy 40°C a -30°C!) wykształciły okrycie o absolutnie unikalnych właściwościach.

Właśnie z Nowej Zelandii importujemy wełnę marki Merino State, która powstała specjalnie z myślą o wydajności, przedłużonej trwałości oraz wygodzie (koszulka kolarska merino).

Materiały Merion State zapewniają:

 • komfort termiczny,
 • skuteczne absorbowanie i odprowadzanie wilgoci,
 • oddychalność i przewiewność,
 • niwelowanie nieprzyjemnych zapachów,
 • miękkość i delikatność w dotyku,
 • łatwość pielęgnacji ubrań,

Wełna Merino State jest materiałem w 100% naturalnym i bez problemu ulega biodegradacji.

Zamki My Zip Green Collection

Zamki to bardzo ważny element odzieży rowerowej dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z jednym z wiodących producentów suwaków – My Zip, który przygotował linię Green Collection


Zamki wykorzystywane przez Yellow wykonane są w 100% ze recyklingowego nylonu – od zębów, przez taśmę, po nicie i suwak. Zapewniają najwyższą jakość, długie lata użytkowania i gwarancje, że zapną się i otworzą w każdych warunkach.

Taśmy M.AR.C

M.AR.C to światowy lider w produkcji w produkcji technicznych, przeznaczonych do sportu taśm oraz materiałów sylikonowych. Firma dostarcza do produkcji odzieży Yellow kilka rodzajów taśm, które wykonane zostały w 100% z recyclingu i przetestowane przez setki tysięcy profesjonalnych i amatorskich sportowców.

Wykorzystywane przez nas taśmy działają w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach, zapewniając:

 • wygodę,
 • oddychalność,
 • kontrolowaną przyczepność,
 • wytrzymałość
Wkładki Elastic Interface

Wkładki to jeden z najważniejszych elementów odzieży kolarskiej. Elastic Interface produkuje najlepsze wkładki rowerowe na świecie. W kooperacji z firmą MITI w 2019 roku przygotowali linię ECO Performance Fabrics zapewniającą maksymalny komfort i wszystkie niezbędne właściwości techniczne. W naszych pierwszych modelach zastosowaliśmy model Wkładka Elastic Interface RP Force Hybrid pozwalający na 7 h komfortowej jazdy.

W odzieży Yellow wykorzystujemy najwyższe i najbardziej zaawansowane model firmy Elastic Interface gwarantujące:

 • niefarbowanie,
 • antybakteryjność,
 • dopasowanie do skóry,
 • dpowiednie zarządzanie wilgocią,
 • rozciągliwość
Nici AMANN

Aby skutecznie połączyć wszystkie nasze materiały potrzebowaliśmy wysokogatunkowych nici, które będą wykonane również w 100% z recyclingu. Dostarcza je firma AMANN specjalizująca się niciach szwalniczych i hafciarskich. Do produkcji odzieży Yellow wykorzystaliśmy produkty z linii Recycled.

Metki MAGAM

Metki wykonane w technologii tkackiej dostarcza lider oznakowania odzieży w Polsce, firma MAGAM. Stosowana w produkcji przędza pochodzi w 100% z recyclingu butelek (PET) i dostępna jest w podstawowych kolorach. Metki posiadają certyfikat Oeko-tex oclass I.

Odzież kolarska najwyższej jakości.

Shopping Cart